استیو جابز یا تیم کوک، کدامیک مدیر بهتری برای اپل هستند؟

هر ساله، شرکت اپل رخدادها و رویدادهای مختلفی را برگزار می‎کند تا جماعت مشتاق را در جریان تازه‎های شرکت قرار دهد و از محصولات و خدمات جدید خود برای علاقه‏مندان سخن بگوید. پیش‎تر، شخصیت اصلی رویدادهای شرکت اپل، بنیانگذار و مدیر عامل این شرکت، «استیو جابز» بود و عادت داشتیم که با محصولات تازه‌ی اپل از زبان «استیو جابز» آشنا شویم و به خاطر تعریف و تمجیدهای وی عاشق نوآوری تازه‎ی اپل شویم. اکنون چند سالی است که با درگذشت «استیو جابز»، این وظیفه بر دوش «تیم کوک» مدیر عامل جدید شرکت اپل افتاده است و این «کوک» است که در هر رخداد تازه، مسؤولیت اداره و مدیریت مراسم را بر عهده دارد.

شاید از همان روزهای اول که «تیم کوک» وظیفه‎ی خطیر مدیریت شرکت اپل را بر عهده گرفت، مقایسه‎ها میان وی و دیدگاه‎های مدیریتی‎اش با «استیو جابز» شروع شد و این مقایسه‎ها به بحث و جدل‎های آتشینی بر سر این موضوع که بالاخره، در بین این دو نفرف کدامیک مدیر بهتری محسوب می‎شود و شرکت اپل را بهتر اداره می‎کند، در میان طرفداران اپل و کارشناسان حوزه‎ی فناوری در گرفت.

تاکنون نظرات زیادی، موافق و مخالف هر دو نفر در رسانه‎ها منتشر شده است و جالب است که پس از گذشت چند سال از مدیریت «تیم کوک» وی موفق شده است تا در میان کارکنان شرکت اپل، برای خودش محبوبیت زیادی دست و پا کند.

استیو جابز یا تیم کوک؛

هر دوی این مدیران، وقتی صحبت از نوآوری در طراحی محصولات، راهبردهای بازاریابی و جلب رضایت مشتریان به میان می‎آید، ایده‎ئولوژی مخصوص خودشان را برای اداره‎ی امور داشته و دارند. احتمالاً بیش‌تر ما به عنوان طرفداران قدیمی‎تر شرکت اپل، علاقه‎ی خاصی نسبت به «استیو جابز» در دل داریم، اما نباید اجازه دهیم تا این علاقه‏ی قلبی به بنیانگذار فقید شرکت اپل باعث شود تا قضاوتی غیر عادلانه در مورد کارنامه‎ی مدیریتی «تیم کوک» در شرکت اپل داشته باشیم و آنطور که شایسته است، دست‌آوردهای مدیریتی هر دو را به دور از تعصبات غیر واقعی بررسی نماییم.

نوآوری در طراحی محصولات؛

احتمالاً بر کسی پوشیده نیست که «استیو جابز» عاشق طراحی و تولید محصولاتی «کاملاً محشر» در شرکت اپل بود و حاضر بود روح و جانش را فدا کند تا بهترین و منحصربفردترین محصول را روانه‎ی بازار کند. «جابز» در این راه حتی حاضر بود، همکاران خود را در تعطیلات سال نو نیز به کار فرا بخواند تا تغییرات لازم را برای بهتر شدن، تولیدات شرکت اعمال نمایند. «جابز» چندان به فشارهای روانی و استرس‎ در محیط کار اهمیت نمی‎داد و در دیدگاه وی، کارکنان شرکت، نیرویی بودند که طراحی و تولید بهترین محصول را فراهم می‎آوردند و ممکن می‎کردند.

در مقابل «تیم کوک»، مدیری است که بیش‎تر نگران حال و روز کارکنان شرکت اپل است و تلاش می‎کند تا از طریق شناخت و فهم نیازهای همکاران خود، محیط دلپذیرتری را برای کار در اپل فراهم کند و فرهنگ سازمانی را در شرکت خلق کند که به نیازهای فردی و دغدغه‎های روانی کارکنان توجه ویژه‎ای دارد. طرز فکری که استراتژی نوآورانه‎ی شرکت اپل را که در زمان «استیو جابز» رنگ و بویی شورشی و آرمانگرایانه به خود گرفته بود را رام نموده و تعدیل کرده است. به نظر می‎رسد، از جنون جاه‎طلبانه‎ی «جابز» برای طراحی «بهترین‎ها» در دوران «کوک» خبری نیست و مدیر جدید اپل بیش‎تر ترجیح می‎دهد تا برای پیشبرد امور از راه‎حل‎های رایج و تأیید شده در دنیای مدیریت کمک بگیرد. دیدگاهی که سبب شده است تا تحت مدیریت «تیم کوک»، شرکت اپل به جای معرفی تولیداتی انقلابی مانند آیفون، آیپد و آیپاد، بیش‎تر سرگرم توسعه و بهبود خط تولید محصولاتی شود که پیش‏تر به بازار معرفی شده‏اند.

جابز و کوک در مقام مدیر عامل؛

در نظر کارکنان شرکت اپل، «استیو جابز» مدیری برای دوران جنگ محسوب می‎شد و با توجه به این که پس از بازگشت وی به شرکت اپل در دهه‎ی نود میلادی، اپل وضعیت شرکتی جنگ‎زده و مصیبت‎دیده را داشت، تنها «استیو جابز» و نگرش آرمانخواهانه‎ای که داشت، توانایی نجات این شرکت را داشت. اما اکنون که اپل به لطف رهبری «جابز» و تلاش کارکنانش به شرکت برتر حوزه‏ی فناوری تبدیل شده است، دیگر نیازی به سخت‌گیری‎های کمال‎گرایانه‏ی «جابز» نیست و می‎توان با آرامش خاطر و خونسردی بیش‎تری در مسیر پیشرفت و توسعه گام برداشت.

1

«تیم کوک» در مقایسه با «جابز»، از این نظر مدیر بسیار آرام‎تری به حساب می‏آید که آرامش ذهنی خود را به همکارانش نیز در شرکت اپل منتقل کرده است. در واقع «کوک» تلاش می‎کند تا تمام تمرکز خود را معطوف تولید «بهترین‎ها» نکند و در مسیر دستیابی به اهداف تعیین شده تمام جوانب امور، از جمله شرایط کاری در شرکت را نیز در نظر داشته باشد.

تا قبل از مدیریت «تیم کوک»، شرکت اپل در حوزه‎ی امور مالی و اداری با بی‎نظمی‎های زیادی روبه‎رو بود و باید قبول کنیم که در رهبری آینده‎نگرانه‎ی «استیو جابز» و تلاش وی برای طراحی بهترین محصول، اداره‎ی امور مالی و اداری شرکت، جزو اولویت‎های اصلی محسوب نمی‎شدند. این موضوع باعث شده بود تا توزیع محصولات با مشکلاتی همراه باشد و هزینه‎های تولید نیز در برخی موارد بدون دلیل موجهی افزایش پیدا کند.

پس از درگذشت «استیو جابز»، «تیم کوک» به مدیری تبدیل شده است که ثبات را برای شرکت اپل به ارمغان آورده است و با طرح‎های خود، ضعف‎های موجود در شبکه‎ی توزیع اپل را کم‎تر کرده و هزینه‎های تولید را نیز کاهش داده است. «تیم کوک» احتمالاً به مدد تجربه‎ای که در شرکت «آی‎بی‎ام» کسب کرده بود، موفق شده است تا تغییرات قابل توجهی را از منظر «ارتباطات یکپارچه بازاریابی» در شرکت اپل ایجاد کند و فرآیندهای طراحی، تولید و توزیع محصولات را منظم‎تر از قبل نماید. «تیم کوک» برای این کار تلاش کرده تا از ایده‎ی «راه‎حل‌های ساده برای مشکلات پیچیده» استفاده کند و با کمک سادگی به مقابله با پیچیدگی‎ها بپردازد.

کلام آخر؛

اگر بخواهیم در مقایسه میان «استیو جابز» و «تیم کوک»، احساسات را دخیل کنیم، حتماً نمره‎ی بالاتری به رهبری آرمانگرایانه‌ و تحول‎خواهانه‎ی «جابز» خواهیم داد و اگر تنها با عقل و منطق و حساب و کتاب سر و کار داشته باشیم، احتمالاً «تیم کوک» را مدیر مناسب‎تری برای شرکت اپل خواهیم دانست. با این تفاسیر، کدام اپل‎دوستی پیدا می‎شود که دلش برای شنیدن جمله‏ی معروف one More Thing استیو جابز بر روی صحنه تنگ نشده باشد و دلتنگ دیدار «اعجوبه‎ای» نباشد که هر لحظه امکان دارد از جیب شلوار جینش، نقطه‏ی عطف تازه‏ای را برای دنیای فناوری بیرون بکشد؟

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

یک دیدگاه

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *