ترفندهایی برای مقابله با خطاهای iOS 9.3؛

یک هفته‎ای می‎شود که اپلی‎ها iOS 9.3 را در اختیار کاربران قرار داده‎اند و مانند هر آپدیت جدیدی، نسخه‎ی تازه‎ی iOS نیز بدون اشکال و ایراد نبوده است. یکی از متداول‎ترین این مشکلات، خطای Activation است که بیش‎تر به سراغ کاربران آیفون و آیپدهای قدیمی‎تر رفته است و حتی در برخی موارد شرکت اپل را مجبور کرده تا موقتاً آپدیت iOS 9.3 را از دسترس مخاطبان بعضی از مدل‎های آیفون و آیپد خارج کند. فریز شدن و از کار افتادن سافاری یا اپلیکیشن Mail از جمله‎ی مشکلات دیگری بوده است که گریبان کاربرانی را گرفته است که موفق به نصب این نسخه‎ی جدید بر روی دستگاه خود شده‎اند و هنگام باز کردن لینک‌های تازه برای آن‎ها گرفتاری‎هایی به وجود آورده است. در ادامه‎ی این مطلب، ترفندهایی را که می‎توانند به مقابله با این مشکلات برخیزند، بیش‎تر توضیح خواهیم داد.

خطای Unable to Active یا Activation Server Unavailable؛

این خطا که مهمان پیشکسوت‎ها و صاحبان دستگاه‎های قدیمی‎تر بوده است، باعث می‎شود تا دستگاه کاربر از صفحه‎ی Activation گامی فراتر نرود. خوشبختانه با توجه به این که اپلی‎ها، درمان‎های لازم را برای این خطا عرضه کرده‎اند، رهایی از آن، کار چندان مشکلی نخواهد بود و صاحبان آیپدهای مینی، مینی ۲، آیپدهای ۲، ۳، ۴، آیپد ایر و آیفون‎های ۴ اس، ۵، ۵ سی، ۵ اس و آیپاد تاچ ۵ جی، می‏توانند آپدیت جدیدی را که با شماره‎ی ۱۳E237 مشخص شده است را با دنبال نمودن گام‎های زیر بر روی دستگاه خود نصب کنند و از iOS 9.3 مسأله‎دار به این نسخه‎ی بدون ایراد نقل مکان کنند:

گام اول: اپلیکیشن Setting را باز کنید.

گام دوم: در این قسمت ابتدا گزینه‎ی General و سپس دکمه‎ی Software Update را انتخاب کنید.

گام سوم: راهنمای ارائه شده برای نصب iOS 9.3 را دنبال کنید.

اگر به صورت خودکار به صفحه‎ی آپدیت به iOS 9.3 راهنمایی نشدید، احتمالاً باید نسخه‎ای را که از این ورژن جدید پیش‏تر بر روی دستگاه خود نصب نموده‎اید را پاک کنید، برای این منظور به مسیر Settings > General > Storage & iCloud Usage > Manage Storage بروید و فایل‎های مربوط به iOS 9.3  را از روی حافظه‏ی دستگاه پاک کنید.

1

اگر جزو کاربران بدشانسی هستید که در صفحه‎ی Activation گیر افتاده‎اید و امکان دسترسی به اپلیکیشن Setting را هم ندارید، باید دستگاه خود را با استفاده از کابل یو‎اس‎بی به دستگاه کامپیوتر، متصل کنید و برای نصب iOS 9.3 از برنامه‎ی آی‎تیونز کمک بگیرید:

گام اول: پس از اتصال دستگاه به کامپیوتر، برنامه‎ی آی‏تیونز را باز کنید.

گام دوم: با فشار دادن و نگه داشتن کلید‎های Power و خانه‎ی دستگاه برای لااقل ۱۰ ثانیه، آیفون یا آیپد خود را به اجبار، ریستارت کنید. به نگه داشتن این دو دکمه تا زمان مشاهده‎ی صفحه‏ی Reacovery ادامه دهید.

گام سوم: در این مرحله آی‎تیونز از شما سؤال خواهد کرد که آیا مایل به ریستور یا آپدیت دستگاه خود هستید؟ اگر می‎خواهید اطلاعات قبلی خود را حفظ کنید، گزینه‎ی آپدیت و اگر پاک شدن اطلاعات ذخیره شده بر روی دستگاه برایتان اهمیتی ندارد، گزینه‏ی ریستور را انتخاب کنید.

گام چهارم: در این گام، برنامه‎ی آی‎تیونز، عملیات نصب iOS 9.3 را آغاز خواهد کرد و شما باید دستورالعمل‎های نمایش داده شده را بر روی صفحه تا پایان کار دنبال کنید.

اگر گزینه‎ی ریستور را انتخاب کنید، پس از پایان نصب نسخه‏ی جدید مجبور خواهید بود تا تمام تنظیمات دستگاه خود را بار دیگر از ابتدا بر روی آی‎تیونز و iCloud و … به انجام برسانید.

iOS 9.3 و اشکالات مربوط به سافاری؛

اگر پس از آپدیت به iOS 9.3 با فریزهای لحظه‎ای سافاری روبه‎رو بوده‎اید و برخی مواقع موفق به باز کردن لینک‎های تازه بر روی این برنامه و اپلیکیشن Mail نشده‎اید، باید توجه داشته باشید که تاکنون، راه‎حل رسمی برای رفع این مشکلات گزارش نشده است. اما بهرحال، ترفندهایی وجود دارند که می‎توانند به شما در تقلیل تلخی این مشکلات تا حد زیادی کمک کنند.

بنابراین، تا زمانی که اپلی‎ها با انتشار نسخه‎ای تازه این مشکل را از روی iOS 9.3 ناپدید سازند، برای درد دستگاه خود، درمان‌های زیر را امتحان کنید:

  • با باز کردن Setting به قسمت Safari بروید و از بخش Advanced گزینه‎ی مربوط به Javascript را در حالت خاموش قرار دهید. یک مرتبه مرورگر سافاری را ببندید و باز کنید تا تغییرات اعمال شده در حافظه‏ی دستگاه ثبت شوند.
  • دکمه‏های خانه و Sleep/Wake یا Power دستگاه را فشار داده و نگه دارید تا دستگاه شما خاموش شود و سپس لوگوی اپل بر روی صفحه ظاهر شود. این دکمه‎ها را رها کنید و منتظر ریستارت دستگاه شوید.
  • History و کش‎های موجود بر روی سافاری را از قسمت Setting پاک کنید و یک بار مرورگر خود را ببنندید و باز کنید تا تغییرات مورد نظر، بر روی سافاری اعمال گردند.
  • تا زمان ارائه‎ی راه‎حل نهایی اپلی‎ها برای این مشکل، مرورگر کروم را برای iOS بر روی دستگاه خود نصب کنید و برای رفع نیازهای خود، موقتاً از کروم استفاده کنید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *