چگونه با Error 53 بر روی iOS 9.3 مقابله کنیم؟

به لطف تلاش‌های شبانه‎روزی مهندسان شرکت اپل، کاربران گوشی‎های آیفون و دستگاه‎های آیپد، به ندرت با خطا یا Error ناشناخته‎ای مواجه می‎شوند که برایشان دردسری درست می‎کند یا اختلاط با هوشمند همراهشان را دچار وقفه می‎کند. اما با تمام این تعریف و تمجیدها، ذات صفر و یکی برنامه‎ها ایجاب می‎کند تا هر از گاهی، خطایی رخ  دهد و باگی بر روی دستگاه دیجیتالی به مخاطب خود رخی نشان دهد. یکی از این خطاها که اخیراً بیش‎تر در مورد آن می‎شنویم، Error 53 می‎باشد که دامان دستگاه‎های iOS برخی از کاربران را آلوده کرده است.

خوشبختانه، اپلی‎ها به موقع به حساب این Error خطاکار رسیده‏اند و آن را برطرف کرده‎اند، اما بهرحال، بد نیست که با ماهیت این خطا بیش‎تر و بهتر آشنا شویم.

خطای شماره‎ی ۵۳ بر روی آیفون و آیپد یعنی چه؟

این خطا وقتی پیدایش می‏شود که کاربر آیفون یا آیپد قصد داشته باشد تا دستگاه iOS خود را با استفاده از سیستم مک یا کامپیوتر پی‎سی خود و با کمک گرفتن از برنامه‎ی آی‎تیونز آپدیت یا ریستور نماید. اگر از بد حادثه سر و کارتان با این Error افتاده باشد، احتمالاً آن را بر روی برنامه‏ی آی‌تیونز مشاهده کرده‎اید و روی صفحه‎ی آیفون یا آیپد خود نیز با عبارت Connect to iTunes مواجه شده‎اید. در واقعیت این خطا برای بررسی کیفیت و کارآیی قابلیت Touch ID بر روی آیفون و آیپد پیش از ترک کردن کارخانه و خط تولید، طراحی شده است و اصلاً قرار نبوده و نیست که کاری به کار کاربران داشته باشد و مزاحم آن‎ها شود.

1

شرکت اپل با عرضه‎ی آپدیت تازه‏ی iOS 9.3 تمهیدی اندیشیده است تا مخاطبان دستگاه‎های iOS را از شر این خطا خلاص کند. در صورتی که در مورد نحوه‎ی مقابله با این خطا پرسش یا تردیدی دارید، می‎توانید گام‎های زیر را دنبال نمایید:

راهنمای رفع خطای ۵۳ بر روی آیفون یا آیپد؛

گام اول: آی‎تیونز را در صورت فعال بودن بر روی سیستم مک یا کامپیوتر پی‎سی خود ببندید.

گام دوم: دستگاه iOS خود را از کامپیوتر شخصی خود جدا کنید.

گام سوم: آخرین نسخه‎ی موجود برای برنامه‎ی آی‎تیونز را بر روی سیستم مک یا کامپیوتر پی‎سی خود دانلود کنید.

گام چهارم: با استفاده از کابل یو‎اس‎بی گوشی آیفون یا دستگاه آیپد خود را به سیستم مک یا کامپیوتر پی‎سی خود متصل کنید.

گام پنجم: برنامه‏ی آی‎تیونز را باز کنید و در محیط کاربری برنامه، دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این وضعیت آی‎تیونز در مورد قصد شما برای آپدیت یا ریستور سؤال خواهد کرد.

گام ششم: در پاسخ به پرسش آی‎تیونز، گزینه‌ی آپدیت را انتخاب کنید. برنامه‏ی آی‎تیونز در پاسخ به درخواست شما تلاش خواهد کرد تا بدون آسیب رساندن به اطلاعات ذخیره شده بر روی حافظه‎ی دستگاه، مجدداً سیستم‎عامل iOS را بر روی دستگاه نصب کند.

گام هفتم: اگر احیاناً دستگاه شما در مرحله‎ی نمایش لوگوی اپل متوقف ماند و از حرکت باز ایستاد برای ادامه‎ی کار، دستگاه خود را Force Restart کنید.

گام هشتم: با مشاهده‏ی گزینه‎های Restore یا Update گزینه‎ی Restore را انتخاب کنید.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر می‎خواهید اطلاعات ذخیره شده‎ی خود را پس از انجام این عملیات از دست ندهید، باید نسخه‏ی پشتیبان به‎روزی از اطلاعات خود در دسترس داشته باشید تا پس از پایان عملیات و مشاهده‎ی صفحه‎ی Hello تنظیمات اولیه‎ی دستگاه را با استفاده از نسخه‎ی Backup به انجام برسانید.

در پایان کار، اگر با صفحه‎ی تعیین تنظیمات برای Touch ID مواجه شدید، گزینه‎ی Setup Touch ID Later را انتخاب کنید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

3 comments

  1. با سلام!من گوشی ۵s دارم !متاسفانه وقتی به نسخه ی ۹٫۳٫۱ آپدیت کردم ،هر چقدر آی دی و پسورد را وارد میکنم ،قبول نمیکنه!خواستم ریستور کنم ولی همش بین راه قطع میشه و ارور ۰xE8000007میده !یا اینکه می نویسه آی تیونز نمی تونه اتصال پیدا کنه به آیفون زیرا قفل شده با پس کد،شما باید فعال کنید پس کد در آیفون قبل از آنکه بتونید استفاده کنید از آی تیونز !ممنون میشم اگه هر چه سریعتر راهنماییم کنید!

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *