Pocket Files خزانه‎ای امن برای فایل‎های کاربران آیفون و آیپد؛

هر کاربر اطلاعات محرمانه‎ای دارد که باید مراقبت شوند و از دسترس اغیار دور بمانند، اطلاعات و فایل‎هایی که ممکن است سند مهم یا رمز عبوری برای دسترسی به حساب کاربری خاصی باشند یا این که آلبومی از تصاویر خصوصی مخاطب را شامل شوند. متأسفانه بر خلاف سیستم‎عامل اندروید، راه حل ساده‎ای برای پنهان ساختن فایل‎ها و تصاویر محرمانه، در دسترس کاربران سیستم‎عامل iOS قرار ندارد. البته می‎توان با استفاده از رمز عبور و قابلیت Touch ID از اطلاعات ذخیره شده بر روی دستگاه‎های iOS مراقبت کرد، اما بسیاری از کاربران این تمهیدهای امنیتی را کافی نمی‎دانند و به دنبال راهکارهایی با لایه‏های امنیتی بیش‎تر هستند.

خوشبختانه، اپلیکیشن‎های فراوانی در بازار وجود دارند که دم از مراقبت از اطلاعات خصوصی کاربران می‎زنند و هر کدام، مخفیگاه خاصی را برای پنهان ساختن فایل‎های مورد نظر مخاطبان پیشنهاد می‏کنند. تنها مشکل اینجاست که بیش‎تر این برنامه‎ها طراحی جذابی ندارند و قابلیت‎های فنی آن‎ها نیز در اکثر قریب به اتفاق موارد آنچنان چنگی به دل نمی‏زند.

خوشبختانه در این بازار مکاره‎ی اپلیکیشن‎های متوسط، Pocket Files وجود دارد که نمره‏ی قبولی را در حوزه‎های مورد نیاز کاربر بدست می‎آورد و نسخه‏ی همراه با تبلیغات آن که مسوؤلیت مراقبت از ۱۵۰ فایل کاربران را بر عهده می‎گیرد، رایگان است و برای نسخه‎ی بدون محدودیت برنامه نیز، کاربر تنها ۲ دلار و ۹۹ سنت، هزینه خواهد کرد.

راهنمای افزودن فایل‎های جدید به خزانه‏ی اپلیکیشن Pocket Files؛

اپلیکیشن Pocket Files آنقدر در زمینه‏ی پنهان‎سازی و استتار فایل‎های مورد نظر کاربران قوی عمل می‎کند که در نگاه اول، سخت بتوان حدس زد که این اپلیکیشن برای مراقبت از فایل‎های ذخیره شده بر روی دستگاه‏های iOS طراحی شده است.

پس از آن که این اپلیکیشن را به قصد پنهان کردن تصویر یا ویدیوی خاصی بر روی آیفون یا آیپد خود فعال کردید، با سه پوشه‏ی مختلف با نام‎های Photos، Videos و Documents روبه‎رو خواهید شد.

1

البته در هر زمان این امکان را نیز خواهید داشت تا پوشه‎ی جدیدی را به محیط کاربری برنامه اضافه کنید. برای این منظور کافی است تا به قسمت Folders وارد شوید و آیکون + را لمس نمایید.

Pocket Files منویی را در اختیار کاربران قرار می‎دهد که از طریق آن قادر خواهید بود تا فایل‎های مورد نظر را برای پنهان ساختن، انتخاب کنید. بدین ترتیب و از طریق صدور اجازه‏ی دسترسی به تصاویر خود برای اپلیکیشن Pocket Files می‏توانید فایل‏هایی را که لازم است تا پنهان شوند را انتخاب کنید.

2

پس از این که تصاویر به محیط کاربری برنامه وارد شوند، در حافظه‏ی Pocket Files ذخیره می‎شوند. در این مرحله و برای بهره‎مندی از امکانات این اپلیکیشن مجبور خواهید بود تا اپلیکیشن Photos را باز کنید و تصاویری که قصد پنهان کردنشان را دارید را از محل ذخیره‎سازی اولیه‏ پاک کنید. این عمل ممکن است آزاردهنده به نظر برسد، اما سیستم‎عامل iOS تنها پس از این اقدام اجازه‏ی دنبال کردن عملیات را صادر خواهد کرد.

راهنمای استفاده از قابلیت Passcode و Touch ID برای اپلیکیشن Pocket Files؛

اگر قصد داشته باشید تا Passcode برای فایل‎های پنهان شده بر روی Pocket Files تعیین کنید باید، به قسمت Setting سری بزنید و گزینه‎ی Launch Passcode را در این قسمت انتخاب کنید.

3

از این قسمت می‎توانید Passcode را برای فایل‎های خود تعیین کنید و یا اهرم مربوط به Unlock Using Touch ID را فعال کنید.

در این قسمت گزینه‎ای با نام Decoy Mode نیز وجود دارد که در صورت فعال کردن آن، برنامه پوشه‏هایی ساختگی را به غریبه‌هایی که بدون اجازه در دستگاه شما سرک کشیده‌اند، نشان خواهد داد.

پس از فعال کردن این قابلیت‎ها، برای دسترسی به اطلاعات مورد نظر خود نیز کافی است تا هر زمان که برنامه را باز می‌کنید، با انگشت خود آیکونی را که برای شناسایی اثر انگشت مخاطب طراحی شده است را لمس کنید.

اگر احساس می‎کنید که اپلیکیشن Pocket Files به کارتان خواهد آمد، می‎توانید این برنامه را از روی آی‏تیونز دانلود کنید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

2 comments

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *