دسترسی همزمان به Night Shift و Low Power Mode بر روی iOS 9.3.1؛

قابلیت‎های Night Shift و Low Power Mode از جمله ویژگی‏های دوست‏داشتنی عرضه شده بر روی نسخه‎ی تازه‏ی سیستم‎عامل iOS محسوب می‎شوند. Night Shift به شب زنده‏داران امکان می‎دهد تا دیروقت بیدار باشند و بدون چراغانی کردن اتاق، مقاله‎ی مورد علاقه‌ی خود را بر روی وب‎سایت اپلستان مطالعه کنند و Low Power Mode نیز تا سه ساعت زمان اضافی برای کاربران دستگاه‎های iOS می‌خرد و توان مصرفی باتری را افزایش می‎دهد.

پیش‎تر، کاربران می‎توانستند تا با درخواست از Siri این دو قابلیت را به صورت همزمان فعال کنند، اما متأسفانه، با عرضه‏ی iOS 9.3.1 این امکان از مخاطبان، سلب شده است. خوشبختانه، همچنان درهای امید بسته نشده است و راهکارهای عملیاتی برای دسترسی همزمان به این دو ویژگی بر روی جدیدترین نسخه‏ی iOS 9.3.1 وجود دارد.

1

بر روی نسخه‎ی جدید iOS هر زمان که درخواست فعال کردن این دو قابلیت را داشته باشید، با پاسخ بالا مواجه خواهید شد. برخی معتقدند که اپلی‎ها به دلیل ترسی که از مصرف بالای قابلیت Night Shift داشته‏اند و این مسأله که Night Shift برای انجام وظیفه‏ی خود، باید به صورت مداوم به اطلاعات زمانی و مکانی کاربران دسترسی داشته باشد و شب را از روز تشخیص دهد و به همین علت انرژی قابل توجهی از باتری دستگاه طلب می‎کند، تصمیم گرفته‎اند تا از فعال کردن همزمان این دو ویژگی در کنار هم خودداری کنند.

صرف نظر از استدلال‎های اپل، اگر این تغییر تازه را نمی‎پسندید، می‎توانید راهکارهای زیر را برای بازگشت به وضع خوش گذشته امتحان کنید:

راهکار اول: سرکشی به Setting بر روی Night Shift؛

گام اول: به مسیر Settings -> Display & Brightness -> Night Shift بروید، بدین ترتیب به قسمتی وارد خواهید شد که به شما امکان می‏دهد تا قابلیت Night Shift را غیر فعال کنید یا به صورت دستی تنظیم کنید. در این مرحله، مطمئن شوید که هر دوی این گزینه‎ها در حالت غیر فعال قرار داشته باشند.

گام دوم: با استفاده از گزینه‎ی Home  یا عبارت Hey Siri دستیار Siri را بر روی دستگاه فعال کنید. سپس از Siri بخواهید تا قابلیت Low Power Mode را برای شما فعال کند.

گام سوم: در این گام یک مرتبه دکمه‎ی خانه را فشار دهید تا از صفحه‏ی اسکرین Siri خارج شوید. بدین ترتیب باید مجدداً به صفحه‏ی تنظیمات قابلیت Night Shift راهنمایی شوید و بتوانید به گزینه‎های تنظیمات مربوط به این ویژگی دسترسی پیدا کنید. اهرم فعال کردن Night Shift را در وضعیت روشن قرار دهید. بدین ترتیب، باید همانطور که Low Power Mode فعال است، بتوانید از قابلیت Night Shift نیز استفاده کنید.

2

هنگامی که از صفحه‏ی تنظیمات Night Shift خارج می‎شوید، متوجه خواهید شد که منوی این ویژگی به رنگ خاکستری در خواهد آمد، اما این قابلیت، همچنان بدون مشکل به کار خود ادامه خواهد داد.

راهکار دوم: دور زدن Siri؛

اگر راه حل بالا، گرهی از مشکلاتتان باز نکرد، می‏توانید راهکار زیر را امتحان کنید:

گام اول: از مسیر Settings -> Battery قابلیت Low Power Mode را بر روی گوشی آیفون یا آیپد خود فعال کنید.

گام دوم: با استفاده از گزینه‎ی Home  یا عبارت Hey Siri دستیار Siri را بر روی دستگاه فعال کنید. پس از ملاقات با Siri از وی بخواهید تا قابلیت Night Shift را برای شما فعال کند. به خاطر آن که پیش‎تر Low Power Mode را فعال کرده‏اید با پرسش زیر از سوی Siri مواجه خواهید شد.

3

گام سوم: در این مرحله باید حواستان را جمع کنید و در پاسخ به سؤال Siri پاسخ Yes را انتخاب کنید، اما درست پیش از آن که Siri موفق شود تا جواب درخواستتان را بدهد، دکمه‏ی Sleep/Wake را بر روی دستگاه خود لمس کنید. اگر در زمان مناسب این کار را انجام دهید، Siri بیپی خواهد کرد و صفحه‏ی نمایش دستگاه نیز سیاه خواهد شد.

گام چهارم: اگر مراحل قبلی با موفقیت به انجام برسند، قادر خواهید بود تا پس از Unlock کردن دستگاه خود به صورت همزمان از خدمات Night Shift و Low Power Mode بهره‎مند شوید. بنابراین، اگر روشنایی صفحه‏ی نمایش کاهش پیدا کرد و آیکون شارژ باتری نیز همچنان زرد رنگ باقی ماند، مشخص خواهد شد که با موفقیت توانسته‏اید تا سر iOS 9.3.1 را کلاه بگذارید و حرف خود را به کرسی بنشانید.

4

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

یک دیدگاه

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *