وارسی وضعیت iPhone Activation Lock در گوشی‎های آیفون؛

بهتر است توصیه‎های امنیتی کارشناسان را جدی بگیرید و قابلیت Activation Lock را برای گوشی آیفون خود فعال کنید. اگر چندان با این ویژگی آشنا نیستید، می‎توانید با فعال کردن Find My iPhone در قسمت Setting دستگاه از خدمات این ویژگی بهره‏مند شوید و از این موضوع آسوده خاطر باشید که در صورت به سرقت رفتن گوشی همراهتان، امکان سوءاستفاده از اطلاعات ذخیره شده بر روی آن توسط سارقان به حداقل خواهد رسید.

در واقع فعال کردن Activation Lock امکان استفاده از گوشی آیفون شما را از شخص ثالث، سلب خواهد کرد و حتی اجازه‎ی پاک نمودن اطلاعات ذخیره شده را بدون کسب دستور از کاربر اصلی دستگاه از میان بر می‎دارد. با تمام تعریف‎هایی که از محسنات مثبت Activation Lock می‎شود، اگر در مورد فعال بودن این قابلیت بر روی گوشی آیفون خود، شک و تردیدی دارید، می‏توانید گام‎های زیر را برای کسب اطمینان از فعال بودن و روشن ماندن چراغ Activation Lock بر روی آیفون خود دنبال کنید.

راهنمای بررسی وضعیت فعال بودن قابلیت Activation Lock؛

گام اول: به منظور بررسی وضعیت Activation Lock بر روی گوشی آیفون خود، برنامه‏ی مرورگر خود را بر روی سیستم مک یا پی‎سی خود باز کنید و به آدرس https://www.icloud.com/activationlock/ سری بزنید.

گام دوم: پس از آن که موفق به بارگذاری وب‏سایت مورد اشاره بر روی صفحه‏ی نمایش سیستم خود شدید، لازم است تا در محل خواسته شده شماره‎ی IMEI یا سریال گوشی خود را وارد نمایید. در صورتی که اطلاعی از شماره‎ی مورد نظر ندارید، می‏توانید این اطلاعات را از مسیر Settings → General → About بدست آورید.

1

گام سوم: پس از این که شماره سریال یا اطلاعات IMEI را در محل خواسته شده وارد نمودید، کافی است تا حروف مشخص شده در پایین صفحه را در کادر نمایش داده شده وارد کنید و برای ادامه‏ی کار گزینه‎ی Continue را انتخاب کنید.

2

بدین ترتیب، اگر قابلیت Activation Lock بر روی گوشی آیفون شما فعال باشد و بدون وجود مشکلی به انجام وظیفه‎ی خود مشغول باشد با پیغام Activation Lock بر روی صفحه‏ی نمایش مواجه خواهید شد. در صورتی که از بیش‎ از یک دستگاه iOS استفاده می‎کنید و مایل هستید تا از امنیت اطلاعات ذخیره شده بر روی سایر دستگاه‏های خود نیز اطلاعات کافی بدست آورید، می‎توانید در همین صفحه بر روی لینکی که با عبارت Check Another Device مشخص شده است، کلیک کنید.

3

اگر با انجام گام‎های بالا متوجه شدید، Activation Lock برای گوشی آیفون شما فعال نیست، می‏توانید با پیگیری مراحل زیر این ویژگی را برای گوشی دلبندتان فعال و آماده به کار نمایید:

  • وارد قسمت تنظیمات یا Setting دستگاه شوید.
  • گزینه‎ی مربوط به iCloud را در این قسمت لمس کنید.
  • صفحه‏ی نمایش را به سمت پایین اسکرول کنید و گزینه‎ی Find My iPhone را پیدا کرده و فعال نمایید.

با انجام این مراحل، گوشی آیفون شما قابل ردیابی خواهد بود و اطلاعات شما نیز از دسترس نامحرمان در امان خواهد ماند.

اگر دوست داشتید تا فعالیت‎های روزمره‎ی گوشی آیفون خود را بر روی نقشه مشاهده کنید نیز می‎توانید:

  • در سایت iCloud.com وارد حساب کاربری اپل خود شوید.
  • بر روی گزینه‎ی Find My iPhone کلیک کنید.
  • در گوشه‏ی سمت چپ و در بالای صفحه، بر روی گزینه‏ی Devices کلیک کنید.
  • در فهرست نمایش داده شده، گوشی آیفون خود را برای ردیابی فعالیت‎های دستگاه، انتخاب کنید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *