انتقال یادداشت‏ها از Evernote به اپلیکیشن Notes بر روی مک؛

احتمالاً بیش‎تر اپل‎دوستان ترجیح می‎دهند تا از اپلیکیشن‎ها و برنامه‎هایی استفاده کنند که توسط خود اپلی‎ها طراحی و به بازار عرضه شده‎اند. در واقع وقتی که اپلیکیشن پیش‌فرضی در اختیار کاربران باشد، کم‎تر کسی هوس می‎کند تا سراغ برنامه‏های متفرقه برود و با غریبه‎های دنیای اپلیکیشن‏ها حشر و نشر داشته باشد. Evernote از جمله برنامه‏های محبوبی است که توسط بسیاری برای نگارش و ذخیره‏ی یادداشت‎های بلند و کوتاه استفاده می‎شود، اما اپلی‎ها نیز برای این برنامه مشابهی در بازار دارند و اپلیکیشن Notes را به عنوان جایگزینی مطمئنی برای Evernote معرفی می‎کنند. این مسأله باعث شده است تا شمار قابل توجهی از کاربران دستگاه‏های iOS با برنامه‏ی Evernote به شوق دیدار اپلیکیشن Notes اپل برای همیشه وداع کنند.

البته باید به این نکته نیز توجه داشت که مهاجرت از برنامه‎ی متفرقه‏ای مانند Evernote به اپلیکیشن پیش‎فرض اپل، یک شبه اتفاق نمی‏افتد و مقدماتی برای به انجام رساندن مطلوب این عملیات لازم است. در ادامه‎ی این مطلب با مقدمات و مراحل جابه‎جایی و انتقال اطلاعات از Evernote به اپلیکیشن Notes اپل بیش‎تر آشنا خواهیم شد. تنها باید به این موضوع نیز توجه داشت که به صورت مستقیم و بدون واسطه از روی دستگاه‏های iOS نمی‎توانید این عملیات را به انجام برسانید و برای این کار نیازمند دسترسی به سیستم مک هستید.

پیش از شروع عملیات از این مسأله اطمینان حاصل کنید که سیستم مک شما به آخرین نسخه‏ی OS X El Capitan (ویراست ۱۰٫۱۱٫۴) یا نسخه‏های بالاتر مجهز باشد. بدیهی است برای انجام این عملیات به برنامه‎ی Evernote که یادداشت‎هایی بر روی آن ذخیره شده باشد به همراه اپلیکیشن Notes بر روی سیستم مک خود نیاز خواهید داشت.

راهنمای انتقال یادداشت‏ها از Evernote به اپلیکیشن Notes؛

گام اول: Evernote را بر روی سیستم مک خود فعال کنید.

گام دوم: با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود در برنامه لاگین کنید.

1

یادداشت‎هایی که قرار است به اپلیکیشن Notes منتقل شوند را بر روی Evernote انتخاب کنید.

گام سوم: اگر قصد دارید تا در یک حرکت تمام یادداشت‎های موجود را منتقل کنید، در نوار ابزار بالای صفحه، گزینه‎ی Edit را انتخاب کنید و در منوی باز شده بر روی Select All کلیک کنید.

2

بهتر است به این نکته نیز توجه داشته باشید که Evernote برای دل خودش، مقداری یادداشت نگه‎داری می‏کند که احتمالاً به کارتان نخواهد آمد، بنابراین، پیشنهاد می‎شود که یادداشت‎های لازم برای انتقال به اپلیکیشن Notes را تک به تک و با استفاده از کلید Command بر روی کیبورد سیستم مک خود انتخاب کنید. اگر تصمیم دارید تا دسته‎ی خاصی از یادداشت‎ها را به اپلیکیشن Notes منتقل کنید نیز می‎توانید تا در قسمت سمت چپ محیط برنامه‎ی Evernote بر روی گزینه‏ی Notebooks کلیک کنید و دفترچه‎ی حاوی دسته‎ی خاصی از یادداشت‎ها را به صورت یکجا انتخاب کنید. در هر مرتبه نیز تنها اجازه‏ی انتخاب یک دفتر یادداشت را خواهید داشت.

گام چهارم: بر روی دکمه‎ی فایل در نوار ابزار بالای صفحه کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه‎ی Export Notes را انتخاب کنید.

3

در پیغام جدیدی که بر روی صفحه مشاهده می‎کنید، نام مناسبی را به یادداشت‎های انتخاب شده، اختصاص دهید و محل امنی را برای ذخیره کردن آن‎ها انتخاب کنید و فرمت ذخیره‎سازی فایل‏ها را نیز مشخص نمایید.

گام پنجم: گزینه‏ی Save را به منظور ذخیره کردن تغییرات انتخاب کنید.

گام ششم: در پیام نمایش داده شده، گزینه‎ی OK را انتخاب نمایید.

4

پس از این مرحله، می‎توانید برنامه‏ی Evernote را ببندید و اپلیکیشن Notes را بر روی سیستم مک خود باز کنید.

گام هفتم: بار دیگر از نوار ابزار بالای صفحه گزینه‏ی فایل را انتخاب کنید.

گام هشتم: در منوی نمایش داده شده گزینه‏ی Import Notes را انتخاب کنید.

پنجره‏ی جدیدی بر روی صفحه‏ی نمایش ظاهر خواهد شد و شما قادر خواهید بود تا فرمت فایلی را که در مرحله‎ی قبلی برای انتقال انتخاب کرده بودید را مشخص نمایید.

گام نهم: در این مرحله، بر روی گزینه‏ی Import کلیک کنید. با این کار عملیات انتقال فایل‎ها به اپلیکیشن Notes آغاز خواهد شد. این احتمال نیز وجود دارد که یادداشت‏های منتقل شده بر روی اپلیکیشن Notes با نوشته‏های ذخیره شده بر روی Evernote تفاوت‏هایی داشته باشند.

گام دهم: به منظور ادامه‎ی کار، گزینه‎ی Import Notes را انتخاب نمایید. بهتر است پس از پایان عملیات به محل ذخیره‏سازی یادداشت‎های جدید، سری بزنید و از سلامت فایل‎های جابه‏جا شده اطمینان حاصل کنید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *