چگونه صدای اعلان‌های WhatsApp را بر روی آیفون تغییر دهیم؟

برنامه‎هایی مانند WhatsApp امروزه به مجراهای ارتباطی پرطرفداری در میان کاربران گوشی‎های هوشمند تبدیل شده‎اند و کم‎تر کاربری پیدا می‎شود که این دست برنامه‎ها  را بر روی هوشمند همراه خود نصب نکرده باشد و برای ارسال پیام‎های کوتاه و حتی برقراری تماس‎های تلفنی از این قبیل اپلیکیشن‎ها استفاده نکند. البته این محبوبیت می‌تواند مشکلات خاص خودش را نیز داشته باشد و مدیریت تماس‎ها و گروه‏های متعددی را که هر کاربری می‎تواند در آن‎ها عضو و فعال باشد را کمی پیچیده و بغرنج نماید. خوشبختانه، اپلیکیشن WhatsApp این امکان را در اختیار کاربران گوشی‎های آیفون قرار می‎دهد تا با شخصی‎سازی نغمه و آهنگ هر اعلان بر روی گوشی آیفون خود، تصور بهتری از پیام‎ها و تماس‎های دریافتی از جانب مخاطبان متعدد بدست آورند.

عملیات تغییر صدای اعلان‎ها بر روی برنامه‎ی WhatsApp از آن جمله تنظیمات ساده‏ای محسوب می‎شود که نه وقت چندانی از کاربر خواهد گرفت و نه به دانش و تخصص فنی خاصی نیاز خواهد داشت. بنابراین، برای انجام این کار تنها کافی است تا گام‎ها و مراحل تشریح شده در راهنمای زیر را دنبال نمایید و با پایان کار از WhatsApp شخصی‎سازی شده بر روی گوشی آیفون خود نهایت لذت را ببرید.

چگونه آهنگ اعلان‌های برنامه‎ی WhatsApp را بر روی آیفون تغییر دهیم؟

گام اول: برنامه‏ی WhatsApp را بر روی گوشی آیفون خود باز و فعال کنید.

گام دوم: پس از فعال کردن WhatsApp در محیط کاربری برنامه و از فهرست نمایش داده شده برای گفت‎وگوها، مخاطبی را که قصد دارید به وی آهنگ و نغمه‎ی جدیدی را اختصاص دهید، انتخاب نمایید.

1

گام سوم: همانطور که درون پنجره‏ی اختصاص شده برای مکالمه‎های انجام شده قرار دارید، گروه یا نام گیرنده‎ای که در بالای صفحه‎ی نمایش قرار دارد را لمس نمایید تا موفق شوید به انتخاب‎های بیش‎تری که در تنظیمات برنامه برای کاربران پیش‎بینی شده است، دسترسی پیدا کنید.

2

گام چهارم: در این مرحله، باید قادر باشید تا گزینه‎ی Custom Notifications مشاهده کنید. با مشاهده‎ی Custom Notifications این گزینه را لمس کنید.

3

گام پنجم: در این گام موفق خواهید شد تا به تنظیمات اپلیکیشن WhatsApp دسترسی داشته باشید، بنابراین بر روی پنجره‎ی باز شده، گزینه‏ای که با عبارت Message Sound مشخص شده است را لمس کنید.

4

گام ششم: در این مرحله، تنها کاری که باید انجام دهید و عمده تکلیفی که بر دوشتان به عنوان کاربر برنامه سنگینی خواهد کرد، انتخاب آوا و نغمه‎ی مناسبی از فهرست آهنگ‏های در نظر گرفته شده در محیط کاربری اپلیکیشن WhatsApp برای اعلان و Notification است که قصد تغییر صدای قدیمی آن را دارید. برای این منظور نیز تنها کافی است تا پس از انتخاب آهنگ مناسب، از گوشه‏ی سمت راست و در قسمت بالای صفحه، گزینه‎ی Save را انتخاب کنید.

5

بدین ترتیب و پس از به پایان رساندن مراحل بالا هر زمان که بر روی اپلیکیشن WhatsApp پیغام و پیام تازه‏ای از سوی گیرنده یا گروه تعیین شده دریافت کنید، نوای جدید انتخاب شده، خبر جدید را به شما اعلان خواهد کرد. در صورت تمایل می‎توانید عملیات تشریح شده در بالا را برای سایر مخاطبان و تماس‎های ذخیره شده بر روی WhatsApp تکرار کنید و از این طریق با اختصاص آهنگی تازه به عنوان Notification اختصاصی هر تماس، از سرکشی مداوم به گوشی آیفون خود هنگام دریافت پیغام‏ جدیدی خلاص شوید.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *