انتخاب موتور جست‎وجوی گوگل برای Siri؛

در حال حاضر، اپلی‎ها تصمیم گرفته‏اند تا موتور جست‎وجوی Bing را به عنوان جست‌وجوگر پیش‌فرض دستیار هوشمند خود برگزینند. بنابراین، هر پرسش و سؤالی که از سوی مخاطبان برای Siri مطرح شود، با کمک این موتور جست‎وجو و اطلاعاتی که با تلاش وی گردآوری خواهد شد، به کاربران پاسخ داده می‎شود. اما همانطور که می‎توان پیش‎بینی نمود، bing موتور جست‌وجوی چندان محبوبی در بین کاربران به حساب نمی‎آید و آمارها نشان می‎دهد که در حدود ۷۰ درصد از کاربران ترجیح می‎دهند تا از گوگل برای جست‎وجوهای اینترنتی خود استفاده کنند و تعدادی نیز همچنان به موتور جست‎وجوی Yahoo وفادار مانده‎اند و مشکلی با استفاده از این جست‌وجوگر پیشکسوت ندارند.

با تمام طرفداری‎هایی که از گوگل و یاهو در فضای مجازی می‏شود، شرکت اپل آنچنان عهد محکمی با Bing بسته است که به خاطر آن به کاربران اجازه نمی‎دهد تا از قسمت Setting دستگاه خود تغییری در موتور جست‎وجوی Siri بدهند و Bing را با رقیبانش بر روی این دستیار هوشمند تعویض کنند. اما علی‎رغم تمامی این سخت‎گیری‎ها همواره این امکان برای مخاطبان وجود دارد تا از Siri درخواست کنند که جست‎وجوی مورد نظر آن‎ها را بر روی موتور جست‎وجویی به غیر از Bing و به عنوان مثال بر روی گوگل یا یاهو به انجام برساند.

پیش از آن که راهنمای ادامه‎ی این مطلب را برای رسیدن به این مقصود دنبال کنید، به این نکته نیز توجه داشته باشید که برای دسترسی به موتورهای جست‎وجوی متفرقه بر روی Siri بهتر است که حالت Hey Siri  را بر روی دستگاه iOS خود فعال نمایید.

راهنمای درخواست از دستیار هوشمند Siri برای استفاده از گوگل یا یاهو برای جست‎وجوهای اینترنتی بر روی آیفون و آیپد؛

اگر پیش‎تر قابلیت Hey Siri را بر روی دستگاه خود فعال کرده‎اید، دیگر نیازی نیست که برای احضار این قابلیت دکمه‎ی Home را بر روی آیفون یا آیپد خود فشار دهید، در غیر این صورت گریزی از فشار دادن دکمه‏ی خانه بر روی دستگاه iOS خود نخواهید داشت.

درخواست از Siri برای استفاده از گوگل؛

برای این که Siri را مجبور کنید تا از گوگل برای جست‎وجوی اینترنتی مورد نظر شما استفاده کند، پس از فعال کردن این قابلیت و مشاهده‎ی آن بر روی صفحه‏ی نمایش، با بیان عبارت Search Google For  از Siri درخواست کنید تا موتور جست‎وجوی گوگل را برای بررسی مورد نظر شما انتخاب کند.

1

بدین ترتیب، Siri همچون دستیاری وظیفه‎شناس، جست‎وجو بر روی اینترنت را آغاز خواهد کرد و نتایج جست‌وجو را در چشم به هم زدنی بر روی صفحه و در مقابل چشمان پُرسان شما ردیف خواهد کرد.

درخواست از Siri برای استفاده از یاهو؛

برای این منظور نیز تنها کافی است تا Siri را بر روی دستگاه iOS خود برای خدمت‎رسانی احضار کنید و سپس با ادای جمله‎ی Search Yahoo For  این مرتبه از دستیار هوشمند سیستم‎عامل iOS بخواهید تا به دنبال پاسخ مناسب برای پرسش شما در موتور جست‎وجوی یاهو بگردد.

2

بدیهی است که این مرتبه، Siri نتایج حاصل از بررسی خود را بر روی موتور جست‏وجوی یاهو در اختیار مخاطب خود قرار خواهد داد.

با توجه به این توضیحات، اگر نیازی به تغییر موتور جست‎وجوی Siri احساس نمی‎کنید و ترجیح می‎دهید تا از این جست‎وجوگر برای رسیدن به مقصود خود استفاده کنید نیز تنها کافی است تا با بیان جمله‏ی Search Web For … از Siri درخواست کنید تا جواب سؤال شما را با بررسی Bing پیدا کند.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که در زمان استفاده از گوگل یا یاهو، Siri نتایج جست‎وجو را بر روی مرورگر سافاری به عنوان برنامه‏ی پیش‎فرض دستگاه نمایش خواهد داد، در حالی که نتایج جست‎وجوی Bing مستقیماً بر روی صفحه، نمایش داده خواهند شد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

یک دیدگاه

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *