چگونه برای اپلیکیشن Mail‎ بر روی مک، امضای دیجیتال درست کنیم؟

دلایل زیادی را می‎توان برای محبوبیت امضاهای دیجیتال در نزد کاربران سیستم‎های مک برشمرد. شاید از جمله‎ی مهم‏ترین این دلایل متنوع و مختلف، امکان شخصی‎سازی پست‎های الکترونیکی با کمک امضای دیجیتال، بر روی سیستم‎های مک باشد. مسأله‎ای که قابلیت‎های متنوعی را بر روی اپلیکیشن Mail در اختیار کاربران سیستم‎های مک قرار خواهد داد.

در واقع، امضاهای دیجیتال، همانطور که از نامشان نیز پیداست، قابلیت‎های متنوعی را به منظور شخصی سازی برنامه‎ی Mail در اختیار مخاطبان قرار می‎دهند و این امکان را فراهم می‎کنند تا کاربر بتواند به این برنامه متناسب با نیازهای روزمره‏ی خود، لینک یا شماره‎ی تلفن و مواردی از این دست را بیفزاید و اضافه کند. خوشبختانه، ایجاد امضای دیجیتال بر روی OS X و سیستم‎های مک به راحتی آب خوردن است و با دنبال نمودن گام‎هایی که در راهنمای زیر تشریح شده‏اند، بدون مواجهه با مشکل خاصی باید بتوانید از این قابلیت و امکانات آن بر روی سیستم مک خود و اپلیکیشن Mail مستفیض شوید.

راهنمای ایجاد و کار با اپلیکیشن Mail بر روی OS X و سیستم‎های مک؛

گام اول: در محیط کاربری اپلیکیشن Mail و بر روی OS X گزینه‎ی Create a new email را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این کار تنها با هدف ایجاد امضای دیجیتال انجام خواهد شد و قرار نیست تا برای گیرنده‎ی خاصی، ایمیلی ارسال شود.

گام دوم: بر روی پنجره‎ی باز شده، عملیات تایپ و نگارش امضای مورد نظر خود را آغاز کنید و خیالتان راحت باشد که نسخه‏ی جدید اپلیکیشن Mail، به صورت خودکار، لینک‎های تایپ شده را به لینک HTML تبدیل خواهد کرد.

گام سوم: وقتی که از وظیفه‏ی دشوار تایپ و نگارش امضای مورد نظر خود فارغ شدید، تمام متن یادداشتی را در Clipboard دستگاه، کپی کنید. برای این منظور می‎توانید از فرمان میانبر Command  به همراه دکمه‎ی C نیز استفاده کنید. پس از این که کار کپی‎برداری به پایان رسید، ایمیلی را که باز کرده بودید، بر روی صفحه‏ی نمایش ببندید.

گام چهارم: در این مرحله به سراغ نوار ابزار منوی اپلیکیشن Mail بروید و در این قسمت، گزینه‏ی Preferences را برای ادامه‎ی کار انتخاب کنید.

1

گام پنجم: اگر به محل تعیین شده برای تنظیمات امضای دیجیتال، راهنمایی نشدید، برای انتقال به این بخش، زبانه‎ی Signature را انتخاب کنید.

2

گام ششم: در پنجره‏ی نمایش داده شده بر روی صفحه‏ی نمایش، حساب کاربری را که قصد دارید تا با کمک آن امضای دیجیتالی برای خودتان، دست و پا کنید را انتخاب کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که این موضوع تنها شامل حال کاربرانی خواهد بود که از چندین حساب کاربری مختلف بر روی اپلیکیشن Mail استفاده می‎کنند.

گام هفتم: به این مرحله که رسیدید، علامت + را انتخاب کنید و پس از آن که برای امضای دیجیتال خود نام مناسبی انتخاب کردید، متنی را که به عنوان امضای دیجیتال خود آماده کرده بودید را در محل خواسته شده (فضای خالی موجود در قسمت راست صفحه)، Paste نمایید.

گام هشتم: از تنظیمات Preferences برنامه خارج شوید و اپلیکیشن Mail را ببندید. سپس برای راستی آزمایی کار خود و مشاهده‎ی نتیجه‎ی بدست آمده، ایمیل جدیدی را باز کنید.

این امکان برای کاربران نیز وجود دارد تا برای حساب‎های کاربری خود امضاهای دیجیتال مختلفی انتخاب کنند و از طریق منوی drop-down تعبیه شده در زیر قسمت Subject به این امضاهای متنوع دسترسی داشته باشند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

یک دیدگاه

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *