آیفون ۷ و داستان جذابیت‎‎های گمشده‎؛

سال ۲۰۱۶ میلادی و پس از معرفی آیفون‎های ۶ اس،‌ فرصتی است تا اپلی‌ها سرانجام با خانه‎ی شماره‌ی شش نیز در تاریخ تولید گوشی‎های آیفون وداع کنند و قطار تولید این گوشی‌های محبوب را به ایستگاه شماره‌ی هفتم، هدایت کنند. بنابراین، اگر شرکت اپل به تاریخ طراحی محصولات خود وفادار بماند و الگوی مألوف در سال‎های گذشته را در پیش بگیرد،‌ بایستی شاهد باشیم که آیفون ۷ دستخوش تغییرات فیزیکی تازه‎ای باشد و ظاهر و چهره‌ی متفاوتی را نسبت به نسل‎های گذشته داشته باشد.

اما با تمام این صحبت‌ها، لااقل برای آن دسته از افرادی که تلاش می‌کنند تا به مدد طالع‌بینی و کف‎خوانی، سرنوشت احتمالی آیفون ۷ را قبل از عرضه‎ی این محصول جدید به بازار حدس بزنند، چشم‌اندازهای پیش‌رو، چندان چنگی به دل نمی‎زنند و از تغییرات هوش از سر بَر، خبری نمی‎دهند.

بهرحال، این نغمه‌ای ناسازی است که از سوی برخی از اپل‌شناسان دیرین،‌ کوک شده است و به باور این دست از کارشناسان نه تنها پرچمدار شماره‎ی هفتم اپلی‌ها، سردمدار بازار هوشمندهای همراه نخواهد بود،‌ بلکه احتمالاً اپلی‎ها موفق نخواهند شد که به اندازه‌ی سال ۲۰۱۴ میلادی در سال ۲۰۱۶ برای آیفون ۷ در بازار مشتری پیدا کنند.

تخمین‌ها از این موضوع حکایت دارند که در بدترین حالت ممکن شرکت اپل تنها ۱۹۰ میلیون گوشی آیفون در سال ۲۰۱۶ به فروش خواهد رساند که از رقم ۱۹۳ میلیونی سال ۲۰۱۴ کم‌تر خواهد بود و در بهترین حالت نیز شرکت اپل موفق خواهد شد تا ۲۰۵ میلیون نفر را به خرید آیفون ۷ متقاعد کند. البته لازم به ذکر است که در مورد رقم نهایی فروش آیفون ۷ در صورت محبوبیت و موفقیت این مدل تازه در بازار، در میان اپل‌شناسان، اختلافاتی نیز مشاهده می‌شود و عده‌ای هستند که معتقدند،‌ اپل می‌تواند بین ۲۱۰ تا ۲۳۰ میلیون دستگاه را نیز در صورتی که همه چیز، بر وفق مرادش باشد، به فروش برساند.

1

به نظر می‎رسد که جذاب‎ترین مواردی که در پیشگویی‎های منتشر شده از چیستی آیفون ۷ به چشم می‌خورد به نکاتی مربوط می‎شود که بر روی نقاط ضعف این محصول تازه، انگشت می‌گذارند. بدین ترتیب،‌ تصاویری خیالی نیز که از این محصول جدید منتشر می‌شوند،‌ نشانگر این امر هستند که اپل جز تغییرات کوچکی مانند تغییر محل قرار گرفتن آنتن دستگاه،‌ ظاهر آشنای آیفون خود را چندان با جایگزین چشم‎نوازی تعویض نکرده است.

این پیشگویی‌ها از این هم پا را فراتر گذاشته‎اند و مدعی شده‌اند که اپل در سال ۲۰۱۷ میلادی و با عرضه‎ی آیفون‌هایی که احتمالاً آیفون ۸ نام‌گذاری خواهند شد،‌ صورت گوشی آیفون را به کلی تغییر خواهد داد و همراه هوشمندی را به بازار عرضه می‎کند که صفحه‎ی نمایش تماماً شیشه و عاری از قاب آن با کمک فناوری نمایشگرهای AMOLED  ساخته شده است.

بسیاری از کاربران و وفاداران قدیمی به تولیدات شرکت اپل، امیدوار بودند که این شرکت دیگر در سال ۲۰۱۶ میلادی، فناوری شارژ به صورت وایرلس را به آیفون‎های خود اضافه کنند و مخاطبان مدل‎های جدید را از شر سیم و کابل برای شارژ کردن گوشی خود خلاص کند، اما به نظر می‎رسد که این موضوع نیز به سال بعد موکول شده است و اپلی‌ها تصمیم گرفته‎اند تا از این فناوری بر روی تولیداتی که احتمالاً در سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار عرضه خواهند شد،‌ بهره بگیرند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

4 comments

  1. به نظر من اگر با این روند کند براى تغییرات گوشیهاى خود قدم بردارد حالى بهتر از nokia و htc نخواهد داشت چون اپلیها انتظاراتشان بالاتر رفته چه از تغییر ظاهرى چه تغییرات نرم افزارى هایى که در اندروید free مى باشد

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *