آیفون ۷ و معمایی به نام Connector هوشمند؛

در ماه‎های گذشته شایعات زیادی در مورد این مسأله که اپلی‎ها تصمیم گرفته‏اند تا شر جک‏های ۳٫۵ میلی‎متری را از سر آیفون ۷ یا آیفون ۷ پلاس بکَنند و کاربران این گوشی‎های جدید را برای اتصال هدفون به دستگاه خود مجبور به استفاده از درگاه Lightning کنند، شنیده و خوانده‎ایم.

البته پیداست که این شنیده‏ها خیلی به مذاق آیفون‎دوستان و اپل‎بازها خوش نیامده است و بسیاری این پرسش را مطرح می‎کنند که در صورت واقعیت داشتن چنین طرحی، چگونه می‎توانند همزمان به آهنگ‌های مورد علاقه‌شان بر روی گوشی آیفون گوش کنند و همزمان نیز به شارژ باتری دستگاه مشغول شوند.

این نارضایتی‎ها و انتقادات، سبب شده است تا خبرهایی در مورد امکان شارژ بی‎سیم نسل جدید گوشی‏های آیفون بر روی وب‎سایت‎های اینترنتی منتشر شود و بعضی از اپل‌شناسان مدعی شوند که این شرکت اگر چه اجازه‎ی دسترسی به جک ۳٫۵ میلی‎متری را از مخاطبان آیفون ۷ یا ۷ پلاس، سلب خواهد کرد اما در مقابل به کاربر اجازه می‎دهد تا به صورت بی‎سیم دستگاه را شارژ کند، مسأله‏ای که با توجه به بدنه‎ی تمام فلز آیفون، اندکی دور از ذهن و واقعیت به نظر می‎رسد.

علی‎رغم شک و تردیدهایی که در مورد به کارگیری Connector هوشمند برر وی گوشی‎های آیفون وجود داشته و دارد،‌ اخبار تازه‎ای در مورد طرح‎های شرکت اپل به سایت‎های اینترنتی درز کرده است که احتمال استفاده از Connector هوشمندی مشابه آنچه پیش‎تر بر روی آیپد پرو مورد استفاده قرار گرفته است را بر روی نسل جدید گوشی‎های آیفون نیز تقویت می‎کند.

1

با توجه به این خبرها و شنیده‎های جدید،‌ هدف اصلی برای استفاده از Connector هوشمند بر روی آیفون ۷ یا ۷ پلاس چه می‏تواند باشد؟‌

اتصال صفحه‎کلید فیزیکی؛‌

این احتمال وجود دارد که Connector هوشمند بر روی آیفون نیز درست مثل آیپد پرو برای اتصال صفحه‎کلید فیزیکی به دستگاه مورد استفاده قرار بگیرد،‌ فقط نکته اینجاست که در حال حاضر به نظر می‎رسد، ‌اپلی‎ها قصد دارند تا این Connector هوشمند را در پشت دستگاه جاسازی کنند،‌ محلی که برای اتصال کیبورد چندان مناسب و کاربردی به نظر نمی‏رسد.

فراهم آوردن امکان استفاده از قاب باتری باریک‏تر؛‌

برخی معتقدند که Connector هوشمند بر روی گوشی آیفون، سرانجام مشکل اپل را با قاب‎های باتری‌دار بدریخت و دل‎آزار حل می‎کند و امکان اتصال قاب‎هایی شکیل‎تر و به مراتب باریک‏تر را برای کاربران فراهم می‎کند. شاید این مسأله در صورت واقعیت پیدا کردن، انتقادهای مخاطبان نسبت به توان مصرفی باتری‎های آیفون را نیز کاهش دهد.

شارژر مغناطیسی؛‌

Connector هوشمند می‎تواند به فرصتی تبدیل شود تا کاربران، گوشی آیفون خود را نیز مانند ساعت اپل بدون نیاز به سیم و کابل‎کشی و به صورت مناطیسی شارژ کنند. بدین ترتیب، ‌مخاطب گوشی هم می‎تواند با استفاده از درگاه Lightning به موسیقی مورد علاقه‎اش گوش کند و با یاری گرفتن از Connector هوشمند بر روی گوشی خود، به شارژ دستگاه مبادرت ورزد.

البته باید به این موضوع نیز توجه داشت که اپلی‎ها هیچ اجباری برای استفاده‌ی مجزا از یکی از کاربردهای تشریح شده در بالا را ندارند و با کمی خلاقیت می‎توانند به واسطه‎ی حضور Connector هوشمند بر روی گوشی آیفون، شارژ دستگاه بدون نیاز به سیم،‌ امکان اتصال قاب باتری‎دار باریک‌تر و دسترسی به کیبورد فیزیکی را به صورت همزمان در اختیار مخاطب خود قرار دهند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *