راهنمای رمز‌گذاری یادداشت‎ها بر روی سیستم‎های مک؛

اپلیکیشن Notes بر روی سیستم‏‌های مک، می‎تواند به جعبه‏‌ی ابزار مناسبی برای رفع نیازهای کاربران مک تبدیل شود و هر زمان که مخاطب نیازمند یادداشت سریع نکته‏‌ای حیاتی بود، با فراغ بال،‌ نوشته‏‌ی کاربر را در حافظه‎ی دستگاه ثبت و ضبط نماید. البته هر موقع که صحبت از یادداشت و نت‎برداری می‏‌شود صحبت از نوشته‏‎ها و نکات محرمانه‎ای نیز پیش می‎آید که بهتر است از چشمان اغیار و انظار نامحرمان پنهان بمانند و در پسِ پشتِ پسورد یا رمز عبوری پنهان گردند. احتمالاً شما با نحوه‎ی رمزگذاری یادداشت‎ها بر روی گوشی آیفون یا دستگاه آیپد آشنا باشید، برای آشنایی بیش‎تر در این زمینه می‏‌توانید به راهنمایی که پیش‌تر بر روی وب‏‎سایت اپلستان منتشر شده است،‌ مراجعه کنید.

در مطلب پیش رو قصد داریم تا با نحوه‎ی رمزگذاری یادداشت‎های Notes بیش‌تر آشنا شویم و برای دغدغه‏‌های کاربرانی که به دنبال امنیت بیش‎تری برای یاداشت‏‌های خود بر روی سیستم‌‏های مک هستند، پاسخی درخور و کاربردی ارئه نماییم. بهرحال دلایل زیادی را می‎توان ردیف کرد که کاربری را وادار می‎‏کند تا بیش‎تر مراقب فایل‎های ذخیره شده‏‎ی خود بر روی سیستم‎‏های مک باشد و از طریق راه‎های مختلف از عمومی شدن یادداشت‏‎های ذخیره شده بر روی سیستم مک خود جلوگیری کند.

پیش از آن که در مورد جزئیات و نحوه‎ی رمزگذاری یادداشت‎ها بر روی اپلیکیشن Notes بیش‎تر توضیح دهیم، باید توجه داشته باشید که این قابلیت تنها بر روی سیستم‎‏های مکی در دسترس خواهد بود که از نسخه‏‎ی ۱۰٫۱۱٫۰۴ یا ویراست‎های بالاتر استفاده می‎کنند.

چگونه یادداشت‎های تهیه شده بر روی اپلیکیشن Notes را بر روی سیستم‎های مک، رمزگذاری کنیم؟‌

گام اول: اگر هنوز دست به کار نشده‏‎اید و اپلیکیشن Notes را بر روی سیستم مک خود، فعال نکرده‌اید، تنبلی را کنار بگذارید و این برنامه را باز کنید.

گام دوم:‌ شما هم این امکان را دارید تا یادداشتی را که از پیش آماده شده است را باز کنید یا این که یادداشت جدیدی را بر روی اپلیکیشن Notes ایجاد کنید و هر مطلبی را که گمان می‎کنید، اهمیت رمز عبور داشتن را خواهد داشت بر روی آن یادداشت نمایید.

گام سوم:‌ پس از این که کارتان با نگارش مطلب مورد نظر به پایان رسید، در نوار بالای صفحه و بر روی محیط کاربری برنامه، ‌آیکونی را که به شکل قفل، طراحی شده است را انتخاب کنید.

1

گام چهارم:‌ در منوی کشویی نمایش داده شده بر روی صفحه‏‎ی نمایش، گزینه‎‏ی Lock this Note را انتخاب کنید و رمز عبور مورد نظر خود برای یادداشت ایجاد شده را در محل خواسته شده، وارد کنید.

2

3

گام پنجم:‌ پس از این که وظیفه‌‏ی محول شده را به درستی به پایان رساندید و برای یادداشت‎های خود، رمز عبور مناسبی تعیین کردید، مجدداً آیکون قفل را بر روی نوار بالای صفحه انتخاب کنید و این مرتبه بر روی گزینه‏‎ی Close All Locked Notes کلیک کنید. البته این امکان نیز وجود دارد تا برای قفل کردن یادداشت مورد نظر خود پس از انتخاب رمز عبوری مناسب، بدون انجام کار دیگری، از محیط کاربری برنامه خارج شوید و اپلیکیشن Notes را بر روی سیستم مک خود ببندید.

4

بدین ترتیب هر زمان که یادداشت رمزگذاری شده را بر روی سیستم خود باز کنید، برنامه‏ی Notes از شما تقاضا خواهد کرد تا رمز عبور تعیین شده را برای دسترسی به یادداشت باز شده، اعلام کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که هیچ ضرورتی ندارد که رمز عبور انتخاب شده با رمز ادمین سیستم شما یکی باشد و می‏توانید هر پسوردی را که مایل بودید برای دسترسی به یادداشت مورد نظر خود، تعیین کنید.

اگر تصمیم گرفتید تا رمز عبور تعیین شده را حذف کنید، تنها کافی است تا بار دیگر بر روی آیکون قفل کلیک کنید و در این قسمت گزینه‎ی Remove Lock را انتخاب کنید.

5

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *