نصب ویندوز 95 بر روی Apple Watch؛

روزگار زیادی از عرضه‏‎ی سیستم‌‏عامل محبوب ویندوز 95 به بازار می‎گذرد و بسیاری از کاربران امروزی گوشی‎های هوشمند حتی اسمی نیز از این برنامه نشنیده‎اند و هیچ‏وقت نیز فرصت کار با آن را به دست نیاورده‌‏اند. شاید دلتنگی و یادی از خاطرات گذشته سبب شده است تا دولوپری خوش‎ذوق، کمی وقت و حوصله به خرج دهد و برای آن که بار دیگر یاد ویندوز 95 را در اذهان مخاطبان زنده کند، این سیستم‎عامل را که برای نصب بر روی سیستم‎های دسک‎تاپ، طراحی و آماده شده بود را بر روی ساعت‎های هوشمند اپل نصب کند.

البته نصب سیستم‎عامل باستانی شرکت مایکروسافت بر روی ساعت اپل کار چندان ساده‎ای نیز نبوده است و خلاقیت و شکیبایی زیادی را از دولوپر تاریخ‎دوستی که به این وظیفه‎ی خطیر دست زده، طلب کرده است. احتمالاً نتیجه‎ی بدست آمده برای کاربران کنجکاوی که از پیوند سنت و مدزنیته استقبال می‎کنند و همواره دوست دارند تا تأثیر برنامه‎ها و نرم‎افزارهای قدیمی را بر روی محصولات هوشمند امروزی بررسی کنند، جالب باشد و تحسین‎های زیادی را از سوی این کاربران برای سیستم‎عاملی برانگیزد که علی‏رغم عمر بیست و چند ساله‏اش، هنوز نیز می‏تواند نیازهای کاربران عصر دیجیتال را پاسخ گوید و برطرف نماید.

در وهله‎ی اول باید این نکته را گوشزد کرد که ویندوز 95 خیلی سریع بر روی ساعت اپل بالا نمی‎آید و قریب به یک ساعتی برای بوت شدن این سیستم‎عامل بر روی تن‎پوش دیجیتال اپلی‎ها زمان لازم است. اما با وجود این کندی تقریباً طاقت‎فرسا، ویندوز 95 بر روی ساعت اپل اصلاً دست و پا بسته نیست و از پس انجام کارهای مختلف و متنوعی بر می‎آید.

1

باید به این مسأله نیز توجه داشت که از نقطه نظر فنی، ساعت‎های هوشمند اپل از پی‎سی‎های دسک‏تاپی که در دهه‎ی 90 میلادی قرار بود از سیستم‎عامل ویندوز 95 پشتیبانی کنند، بسیار قدرتمندتر و توانمندتر هستند و به همین دلیل نیز طبیعی است که Apple Watch بتواند بدون وجود مشکل خاصی، به میزبانی مناسب برای ویندوز 95 تبدیل شود.

این موضوع به این معنا نیست که نصب ویندوز 95 بر روی ساعت اپل کار ساده‎ای خواهد بود و مهندسان اپل بستری را بر روی تن‌پوش دیجیتال خود برای این مهم فراهم کرده‏اند یا این که اصلاً علاقه‏ای به شنیدن اخباری در مورد استفاده از نسخه‏های قدیمی ویندوز بر روی Apple Watch دارند. به خاطر تمام این دلایل، دولوپری که دست به این کار زده است مجبور شده تا به سراغ راه‎حل‏های غیر متداولی در این زمینه برود و با تبدیل ویندوز 95 به یک اپلیکیشن،‌ این سیستم‎عامل سالمند را به عنوان یک برنامه‎ی کاربردی به ساعت هوشمند اپل قالب کند.

مشکل دیگری نیز برای استفاده از ویندوز 95 بر روی ساعت اپل وجود داشته است که به تمایل تن‌پوش دیجیتال اپل به خاموش شدن در زمانی که مورد استفاده قرار نمی‎گیرد، باز می‎گشته است. برای رفع این مشکل نیز، دولوپری که ویندوز 95 را بر روی این ساعت هوشمند نصب کرده است، مجبور شده تا موتوری برای تاج ساعت اپل طراحی کند تا با چرخاندن مداوم آن، مانع خاموش شدن خودکار این ساعت هوشمند گردد. بهرحال، تجدید خاطرات با گذشته‎های دور در دنیای فناوری نیز آسان بدست نمی‎آید و نمی‏توان به این سادگی‎ها هوشمندهای دیجیتال را با پیشکسوتان بیست و چند ساله‏ی حوزه‏ی فناوری آشتی داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *